Kategooriad

Jamieson & Smith

Jamieson & Smith
Jamieson & Smith ostab villa rohkem kui 700 Shetlandi väiketaluniku ja farmeri käest, millest toodab kvaliteetset lõnga ning muid tooteid.
 
Shetlandi vill on naturaalne  ja vastupidav kiud, mis on maailmas tuntud enda peenuse ja soojuse poolest. Shetlandi lambad toituvad Shetland saare mägedel kasvavast metsikust kanarbikust ning saare rannal olevatest merevetikatest. Tänu sellisele toidusedelile ning karmile kliimale on Shetlandi vill pehme, tugev ja soe. Shetlandi villast saab kududa Shetlandi pitsi (sarnane Haapsalu salli pitsile) ja Fair Isle kampsuneid.
 
Jamieson & Smith loodi eelmise sajandi 30ndatel aastatel Smithi perekonna poolt  Berry farmis Scalloways, mis asub Shetlandi  idarannikul. 60ndatel koliti ümber Lerwicki sadama juurde. 2004. a. jäi Smithi perekond pensionile ja ettevõte liitus Curtis Wool Directiga, mis asub Yorkshires.
 
Kõik Jamieson & Smith tooted kannavad  3 lamba logo, mis  näitab, et kõik brändi tooted on valmistatud 100% Shetlandi lammaste villast, kes on sündinud ja kasvatatud Shetlandil.
 
Shetlandi vill sobib ideaalselt Haapsalu sallide (pitsi) kudumiseks.
 

 

Kuva: Nimekiri / Tabel
Näita korraga:
Sorteeri:
1ply Cobweb (3 värvi)
Seda lõnga kasutatakse traditsiooniliselt Shetland pits, sallide, äärepitside jm jaoks . &nbs..
5.29€
1ply Lace Weight (6 värvi)
See lõnga töötati  välja koostöös Shetlandi Muuseumi ja arhiiviga Shetlandi pitsi projekti r..
5.29€
2ply Lace Weight (5 värvi)
See lõnga töötati  välja koostöös Shetlandi Muuseumi ja arhiiviga Shetlandi pitsi projekti r..
5.75€
Lõng e-kauplus © 2020